۵ سوال این هفته ی درسهایی از قرآن [ ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ]

۵ سوال این هفته ی درسهایی از قرآن که در پنجشنبه 25 آبان 1402 منتشر شد را از سایت لوئیز ببینید.

خطرات ظلم به دیگران مبحث مهم و اصلی این هفته از برنامه درس هایی از قرآن بود که توسط حاج اقا قرائتی از شبکه 1 سیما پخش شد .

شما کاربران عزیز و دانش آموزان باید با بررسی دقیق درس این هفته از برنامه درسهایی از قران ، سوالات این درس را به کمک یکدیگر و تماشای برنامه به دست آورید.

درسهایی از قرآن 25 آبان 1402

خطرات ظلم به دیگران [قسمت2]

1 : حق دانستن ظلم به دیگران

2 : نقش مساجد در کمتر شدن تعداد نفرات مسجد

3 : پنهان کردن حق که بزرگترین خطر فرهنگی را دارد

4 : ظلم کردن با حرام خواری و اقتصاد نادرست در حق دیگران

5 : مشارکت نا آگاهانه در ظلم کردن به دیگران

6 : آورده شدن لعن به ظالمین در زیارت عاشورا در قسمت های پایانی

7 : کمک نگرفتن و دوری کردن از افراد ظالم

چکیده توضیحات خطرات ظلم

باتوجه به هر یک مورد از این عناوین خواهیم دانست که این درس در مورد حق مظلوم در برابر ظالم است .

فرد ظالم با حق گیری های ناعقلانه سعی بر این دارد که حرف ناحق خود را به دیگران ( مظلومین ) تحمیل کنند . فرد آگاه باید این خصوصیت زشت ظالم را شناسایی کنند تا در دام این افراد ظالم نیوفتند .

  بر اساس قرآن ، اولویت انفاق با چه کسانی است

گاهی ما در یک وضعیتی قرار میگیریم که به صورت اتفاقی و عدم اگاهی درست به موقعیت و رفتارهای فرد طرف مقابلمان ، در یک ظلم رفتاری یا عملی با فرد ظالم همسو میشویم، فرد مومن و درستکار باید بسیار آگاه باشد به این موقعیت چون ممکن است بر اثر این بی احتیاطی ، شریک ظالم شود .

ما گاهی از سر بی توجهی و گرفتاری مجبور میشویم که با فرد ظالم همکاری کنیم یا کمک بگیریم ، این کار باعث ظلم بیشتر به خود است که با این عمل خود را گرفتار کرده ایم ، بهتر است از فرد ظالم کمک نگیریم و به خدا تکیه کنیم

مکان هایی مانند مساجد و حسینیه ها مکان های بسیار خوبی هستند تا ما را به این رشد عقلی و فکری برسانند تا ظلم و ظالم و حق را تمیز بدهیم و شناسایی هر یک را راحت تر از قبل انجام بدهیم ، همین امر ما را از خیلی از گناهان، گرفتاری و… دور میکند

پاسخ به سوالات درسهایی از قران ۲۵ آبان ۱۴۰۲

سوالات به صورت واضح گرداوری شده اند ، کاربران نیز میتوانند از این سوالات استفاده کنند و با علاقه و تحقیق درمورد سوال پرسیده شده ، به دنبال حل و پاسخ صحیح باشند

سوالات این مسابقه هم مطرح شد که میتونید از اینجا ببینید.

زمان پخش برنامه درسهایی از قرآن حاج اقا قرائتی

هر پنجشنبه از ساعت 17:15 به مدت 20 تا 30 دقیقه پخش میشود . لازم به ذکر است که پاسخ همه سوالات هفتگی در بطن همین سخنان گنجانده شده است و نیاز به تمرکز ذهنی دارد .

به این مطلب رای بدید
نمایش نظرات (2)
error: محتوا قفل شده است