در کدام نماز درخواست عفو و آمرزش از گناهان سفارش شده است ؟

لبا مجله لوئیز همراه شما هستیم با جواب سوال در کدام نماز درخواست عفو و آمرزش از گناهان سفارش شده است ؟

درس‌های از قرآن یک برنامه تلویزیونی آموزشی است که توسط شبکه یک سیما تهیه و پخش می‌شود. این برنامه به مباحث مختلف قرآنی از جمله ترجمه، تفسیر، علوم قرآنی، تاریخ قرآن، و موضوعات اخلاقی و تربیتی قرآن می‌پردازد.

برنامه‌ریز و مجری اصلی این برنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی اکبرزاده است. ایشان از اساتید برجسته علوم قرآنی و از شاگردان آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی هستند.

درس‌های از قرآن از سال ۱۳۷۶ تاکنون به صورت هفتگی پخش می‌شود.

درسهایی از قرآن چه زمان پخش میشود ؟

هر پنج شنبه ساعت 17:15 به مدت 30 دقیقه از شبکه 1 سیما پخش میشود .

در کدام نماز درخواست عفو و آمرزش از گناهان سفارش شده است ؟

در نماز شب، در رکعت آخر، بعد از خواندن دو سجده، دعای معروف “دعای جوشن کبیر” خوانده می شود که در آن، درخواست عفو و آمرزش از گناهان به صورت مفصل آمده است. این دعا شامل ۱۵ دعای کوتاه است که در هر کدام از آنها، خداوند به صفت خاصی ستایش می شود و از او درخواست بخشش گناهان می شود.

سوال چیست ؟

در کدام نماز درخواست عفو و آمرزش از گناهان سفارش شده است ؟

  1. نماز جمعه
  2. نماز شب
  3. نماز صبح

درخواست عفو و آمرزش از گناهان

 

راهنمای پاسخ به سوال

در نماز شب، دعا و استغفار از گناهان یکی از ارکان اصلی نماز است. در رکعت‌های سوم و چهارم نماز شب، دعاهای طولانی‌ای خوانده می‌شود که در آنها از خداوند طلب عفو و آمرزش می‌شود. همچنین، در قنوت نماز شب، نیز دعاهایی برای طلب عفو و آمرزش گناهان خوانده می‌شود.

  جواب استخاره صفحه ۳۶۱

در نماز جمعه، نیز دعا و استغفار از گناهان سفارش شده است، اما به اندازه نماز شب نیست. در خطبه‌های نماز جمعه، امام جمعه به موعظه و ذکر آیات قرآن کریم می‌پردازد و در آنها از خداوند طلب عفو و آمرزش برای همه مسلمانان می‌کند. همچنین، در نماز جمعه، دعای ندبه خوانده می‌شود که در آن از خداوند طلب عفو و آمرزش برای گناهان خود و همه مسلمانان می‌شود.

در نماز صبح، نیز دعا و استغفار از گناهان سفارش شده است، اما به اندازه نماز شب و نماز جمعه نیست. در نماز صبح، معمولاً دعاهای کوتاهی برای طلب عفو و آمرزش خوانده می‌شود.

پاسخ چیست ؟

گزینه ۲

بیشتر بخوانید : در کدام دعا از کلمات و عبارات متعدد برای توبه استفاده شده است ؟

آیا از راهنمایی پاسخ راضی بودید ؟ نظراتتان را با ما در میان بزارید .

 

 

نمایش نظرات (2)