اکسیژن خون باید چند باشد

در این ساعت از سایت لوییز همراه شما هستیم با موضوع اکسیژن خون باید چند باشد .

امروزه شاهد شیوع ویروس کرونا در جهان هستیم و این ویروس روز به روز تعداد زیادی از افراد را مبتلا و برخی از افراد را هم به سمت مرگ سوق میدهد .

این ویروس علائمی از تنگی ‌نفس را نشان می‌دهند و برخی از افراد با وجود پایین بودن اکسیژن خون، احساس تنگی نفس ندارند. در این گروه از بیماران، ویروس باعث آسیب رساندن به کیسه‌های هوایی کوچک ریه می‌شود و این کیسه‌ها با مایع، سلول‌های التهابی و سایر مواد پر می‌شوند و در نتیجه جلوی انتقال اکسیژن به جریان خون گرفته می‌شود. در چنین شرایطی سطح اکسیژن خون افت می‌کند و بیمار دچار تنگی نفس می‌شود.

پالس اکسیمتر دستگاه کوچکی است که دور انگشت قرار داده می‌شود و میزان اکسیژن خون را اندازه می‌گیرد. میزان طبیعی اکسیژن خون انسان در اندازه‌گیری با پالس اکسیمتر حدود ۹۷ درصد است ، مگر اینکه از قبل بیماری زمینه‌ای ریوی وجود داشته باشد. معمولا هنگامی که سطح اکسیژن در این اندازه‌گیری به زیر ۹۰ درصد کاهش یابد، باعث نگرانی می‌شود، چرا که ممکن است بر میزان اکسیژنی که باید به مغز و سایر اندام‌های حیاتی برسد، تاثیر بگذارد. در این شرایط افراد دچار گیجی و خواب‌آلودگی می‌شوند. هنگامی که این میزان به زیر ۸۰ درصد برسد، بیمار در وضعیت خطرناکی است و احتمال آسیب به اندام‌های بدن افزایش می‌یابد.

سوال :

اکسیژن خون باید چند باشد ؟

جواب :

حدود ۹۷ درصد

شما همراهان میتوانید از طریق فرم زیر نظراتتان را برای ما ارسال کنید تا با نام شما درج شود.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.